Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Odblokowanie dysku
  2. Obraz dysku


[XBX] Tworzenie kopii zapasowej dysku i operacje na plikach bezpośrednio na PC

Odblokowanie dyskuNiniejszy tutorial opisuje w jaki sposób wykonać kopię (obraz), całego dysku z Xboxa na komputerze. Jako, że użyty przez Microsoft system plików (FATX) nie jest rozpoznawany przez jakikolwiek OS, a sam dysk jest zablokowany unikalnym dla każdego modelu konsoli kluczem, trzeba się trochę nagimnastykować.


Dysk twardy możemy odblokować pod większością dashboardów jak np. Xbox Media Center - ja akurat wybrałem Unleash-X.

UWAGA: Jeśli nasza konsola jest "przerobiona"  bezchipowo (soft-mod), trzeba najpierw odczytać z EEPROMu klucz do dysku (HDD Key), zaś sam HDD trzeba odblokować na PC za pomocą programu HDD Unlocker/Locker (i w taki sam sposób go później zablokować, inaczej Xbox wyświetli error 6). To samo tyczy się modchipów z biosami, które wymagają zablokowania dysku!


1.) Przechodzimy do ustawień Unleasha, czyli do "Settings", a w nim do "Harddisk Settings".

Jeśli nie posiadamy takiej opcji to w pliku config.xml, w sekcji Menu należy dopisać odpowiednią opcję (szczegóły na obrazku po lewej).2.) Zaznaczamy opcję "Status" i wciskamy "A" na padzie.Po chwili dostaniemy komunikat o odblokowaniu dysku (program sam pobiera klucz z EEPROMu). Zaś status dysku zmieni się na "Unlocked'.Od tej pory nasz HDD można podłączyć do komputera. Oczywiście pliki itp. są i nadal będą niewidoczne. Uzyskaliśmy jednak do niego dostęp.

Ten artykuł komentowano 11 razy. Zobacz komentarze.