Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. YouTube i Google Video


[PSP] Odtwarzanie filmów na PSP

YouTube i Google VideoPlayStation Portable idealnie nadaje się do odtwarzania filmików z serwisów takich jak YouTube czy Google Video. O ile przeglądanie tych stron z poziomu konsolki pozostawia wiele do życzenia, to już ściąganie, przekonwertowanie filmu do formatu MP4 i późniejsze obejrzenie go na PSP sprawdza się znakomicie. Polecam - jakość filmów jest często naprawdę wysoka.


serwis Google Video
W tym przypadku sprawa jest banalna. Po wybraniu interesującego nas filmu w menu po prawej stronie trzeba tylko zaznaczyć opcję "Video iPod/Sony PSP" i zapisać gotowy plik *.mp4 na komputerze.serwis YouTube (i pozostałe)
Tutaj sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

1.) Zaczynamy od ściągnięcia i rozpakowania programu Vdownloader (Win9x/NT) (testowano na wersji 0.5 - działa także pod Wine na Linuksie).

2.) Ze strony YouTube wybieramy filmik i kopiujemy jego adres www (należy upewnić się, że nie zawiera on żadnych zbędnych znaków).

3.) W programie Vdownloader wklejamy uzyskany wyżej adres filmu, zaznaczamy opcję "convert to ..." i wciskamy przycisk "download".4.) Po kilku chwilach ściągania i konwersji plik będzie gotowy do skopiowania na PSP.

Drobne uwagi:
  • Vdownloader sam wkleja z zasobnika odpowiedni adres do filmu - wystarczy tylko wcisnąć "download".
  • Vdownloader obsługuje tylko niektóre strony z filmami. W pozostałych przypadkach trzeba męczyć się ręcznie.
  • Można oczywiście używać innych programów (np. skorzystać ze strony KeepVideo i zapisać plik *.flv na dysku, następnie przekodować go na *.mp4), ale opisane przeze mnie metody są najprostsze i chyba najszybsze.
  • Na Athlonie 64 3GHz konwersja 10 minutowego filmu zajmuje mniej niż 60 sekund.
Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: