Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Pakowanie elfów


[PS2] Kompresja programów

Pakowanie elfówZ chwilą kiedy rozpowszechniły się modchipy z obsługą devolution mode 1, użytkownicy zaczęli masowo wgrywać na Memory Card najprzeróżniejsze programy (emulatory, file managery etc.). Jak wiadomo na naszej oryginalnej PS2MC zmieścić można jedynie do 8MB danych (powiedzmy...).

Możemy jednak znacznie zmniejszyć rozmiar każdego programu poprzez jego spakowanie. Oczywiście każdego, który nie jest w żaden sposób skompresowany - każdy kolejny taki zabieg da nam całkiem odwrotny efekt :>

Czym tego dokonać i jakimi programami? Osobiście znam dwa: SjCRUNCH i PS2Packer. Niestety pierwszy jest bardzo niewygodny w obsłudze (potrzebny SDK), dlatego zajmiemy się PS2Packerem. jest bardzo prosty w obsłudze, a cała operacja ogranicza się do kilku kliknięć myszą i wybrania (lub nie, o tym poniżej) metody kompresji.

Poniższy krótki przepis opieram na GUI w wersji 1.2 (Win9x/NT) zawierającym PS2packer (v0.3 i v0.4.1) i dwa unpackery, które nas w tej chwili nie interesują.


1.) Kopiujemy nasz program (*.elf) w to samo miejsce na dysku gdzie trzymamy PS2Packer/Unpacker GUI.

2.) Otwieramy program i na zakładce "Packer" wybieramy jego wersję.


Jeśli zdecydujemy się na 0.3 musimy określić metodę kompresji (LZO, ND2, NULL, N2B, N2E, ZLIB). Najlepsza z nich (a raczej taka, która daje najmniejszy plik wynikowy) to Zlib. Generalnie jednak odradzam, zdecydowanie lepiej skorzystać z wersji 0.4.1, której obsługa ograniczona jest do minimum, a zarazem tworzy najmniejszy program.


3.) Po kliknięciu w panel "Pack", pojawi się dosowe okienko. Nic nie dotykamy i czekamy, aż zniknie. Po wszystkim pojawi się nowy plik "packed_nazwa.elf".- Berion [07.08.06]


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: