Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Konwersja


[PS2] Zmiana trybu wyświetlania obrazu z NTSC na PAL

KonwersjaDzięki prostemu w obsłudze programowi możemy cieszyć się kolorowym obrazem rozciągniętym na cały ekran bez użycia kabla RGB (albo i nie :P - dop.Berion).

1.) Tworzymy backup obrazu w formacie *.iso lub *.bin.

2.) Pobieramy maleńki programik.

3.) Rozpakowujemy go i uruchamiamy. Teraz należy zaznaczyć opcję "NTSC to PAL" i nacisnąć "browse".


4.) Wybieramy obraz CD/DVD, który chcemy spatchować i wciskamy przycisk "patch file".


5.) Pojawi się okienko informujące, gdzie znajduje się kopia zapasowa potrzebna do odtworzenia obrazu w razie niepowodzenia patchowania.


6.) Jeżeli wszystko poszło dobrze, otrzymany obraz będzie gotowy do wypalenia.Większość gier poddaje się procesowi patchowania bez oporów. Można jednak spotkać się pozycjami, które odmawiają współpracy z patcherem. Są to m.in. La Pucelle Tactics, Rez, Makai Kingdom.

Niektóre tytuły, które nie chcą się poddać patchowaniu w/w programem, są kompatybilne z innym patcherem tego samego autora: ps2_ntsc2pal.


- emcepl [03.09.08]


Komentarze


zija15 - 25 Pazdziernik 2007, 00:05:55
czy na gry z psx te? to chula ?

Berion - 9 Listopad 2007, 21:19:11
Nie, absolutnie. Jest podobny tutorial dla gier z PSXa.

lazar001 - 10 Wrzesien 2009, 18:50:03
Witam niewiem czy ktos zyje na tym forum jeszcze ale mam pytanie zrobilem jak jest napisane i co z ty plikiem bak nagrac go czy co

Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: