Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS2] HDD - czyli jak odpalić kopię z dysku twardego

WstępJAKIŚ WSTĘP BY SIĘ PRZYDAŁ :>


"Co będzie nam potrzebne ?":

  • Konsola - praktycznie każdy model PS2 nadaje się do podpięcia HDD, podobno pierwsze japońskie modele nie miały Expansion Bay, a co za tym idzie, nie ma gdzie włożyć HDD.
  • Mod-chip - jest potrzebny tylko po to, aby odpalić na konsoli HDL (jeśli posiadamy oryginalnego HDL lub HDA, mod-chip nie jest nam potrzebny do uruchomienia programu).
  • Network Adaptor - za jego pomocą podpinamy HDD do PS2.
  • Dysk Twardy - koniecznie musi to być dysk IDE, ponieważ SerialATA nie pasuje do NA (fizycznie). Polecane dyski to Maxtor i Seagate. Z tym drugim mogą pojawić się problemy jeśli posiadamy Rippera 3 (HDL zawiesza się i nie można odpalić gier) jednak zdarzają się wyjątki. Minimalna pojemność to 40GB, maksymalna to 137GB (większe dyski będą widziane jako 137; podobno istnieje możliwość spatchowania HDL tak aby rozpoznawał większe dyski, jednak nigdy tego nie robiłem więc nie będę się wypowiadać na ten temat)
  • HDLoader - uff istnieje kilka "wersji" tego programu (p2p). Lecimy po kolei: oryginalny HDLoader i kopie (~8/120/600MB). Zapytacie: "czym się różnią ?" Możecie wierzyć lub nie, ale się NIE RÓŻNIĄ! W HDAdvance jest tylko inny (pomarańczowy, paskudny moim zdaniem) kolor menu.

Ponadto HDL oficjalnie nie jest już rozwijany, a ekipa od HDA unifikuje wszystkie scenowe patche ze swoim produktem przy coraz to nowszej wersji.

"A co z PSTwo (PS2 w wersji Slim, czyli modele od SCPH-7xxxx) ?"
Co prawda nie posiada ona żadnego złącza IDE, ale za to również jak jej poprzedniczka, posiada gniazda USB (v1.1). "Czy można zatem podłączyć do nich HDD ?" Teoretycznie tak, choć nadal jest to dość problematyczne.

Cały czas trwają prace nad USB-Extreme (jak dotąd kompatybilność z grami jest znikoma). Ewentualnie można podłączyć dysk bezpośrednio do mobo, ale wymaga to rozebrania całej konsoli, lutowania czterdzieści kabelków etc. True Hardcore. Na dzień dzisiejszy jest to nieopłacalne.


Uwagi:
  • Upewnij się, że twój mod-chip obsługuje PCtowe HDD (opcjonalnie - jeśli nie posiadasz oryginalnego).
  • Kup program służący do bootowania obrazów z HDD (HDAdvance, HDLoader) i sprawdź czy twoja gra z nim współpracuje.
  • Bez Network Adaptora nie podłączysz dysku.

Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: