Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Zaczynamy


[PS2] Jak podmienić Boot Screen?

WstępZapewne każdy z nas widział logo Playstation 2 po włożeniu płyty z grą do konsoli... To jest właśnie tak zwany boot screen.

Na szczęście Sony tym razem zdecydowało się za bardzo nie kombinować i "obrazek" wyświetlany podczas boota jest 2d (niestety tylko w max 256 kolorach (grayscale)).

"A gdyby tak można było wstawić własne logo ?"
Otóż można, ale nie jest to takie proste jak się na początku może wydawać...
Nie zawsze taka operacja da nam pożądnany efekt. Ciężko mi powiedzieć od czego to dokładnie zależy. Od *.elf-a? Od wagi pliku? Nie wiem, za krótko się tym bawiłem, aby wyciągnąć jakieś sensowne wnioski. Jeśli konsola odczytuje RW to nasze "dzieło" radzę sprawdzać właśnie na takim nośniku (opisane w dalszej części programy posiadają podgląd, ale nie powinniśmy się nim zbytnio sugerować - czasem odbiega od tego co zobaczymy na ekranie TV).

Co warto jeszcze zaznaczyć, przedstawione programy umożliwiają zamianę boot screena tylko w przypadku zmodowanych PS2. Co będzie jeśli mamy tylko np. Swap Magica? "Czy wyświetli się zniekształcony?" "Czy konsola zabootuje płytę?" - nie mam pojęcia.

Kończąc tym miłym akcentem zapraszam do dalszej części artykułu :]


Komentarze


marvinn - 1 Marzec 2008, 14:23:53
Mam pytanie czy da si? to zrobi? w przypadku p?yty DVD ?

Berion - 25 Styczen 2009, 22:15:35
Tak, w?a?nie po to jest iso2bin tool.

Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: