Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp


[PS2] Unofficial Launch ELF

Wstępjest duchowym spadkobiercą, dawno już nierozwijanego Launch ELFa. W stosunku do swojego protoplasty jest po dziś dzień usprawniany i wzbogacany o coraz to kolejne opcje, a co za tym idzie jego możliwości stale rosną.

Czym ten program wyróżnia się na tle reszty managerów plików, takich jak PS2Shell, PS2OS czy MyPS2? Potrafi uruchamiać programy (ELF), pracować na danych (kopiowanie, kasowanie, zmiana nazwy itd.), przeglądać pliki graficzne (JFIF), przeglądać pliki tekstowe (*.txt, *.cnf), archiwizować save'y zarówno w takiej postaci w jakiej znajdują się na MC (czyli folder z ID, pliki save'a i dodatkowo plik binarny z TSP) jak i pakowanie ich do *.psu (co osobiście polecam, szczególnie kiedy save zawiera znaki, których nie obsługuje Twój OS na komputerze), a wszystko to z obu kart pamięci, dysku twardego, hostu, pamięci flash na USB (czytniki kart, pendrive'y, mp3 playery etc.) i oczywiście płyt CD i DVD. Ponadto program (a raczej wbudowany w niego moduł USBD.IRX) obsługuje większość klawiatur i myszek (w razie niekompatybilności można wybrać zewnętrzny moduł).

Dla nas Polaków, a szczególnie dla osób, które są z językiem angielskim na bakier, powinna ucieszyć informacja iż program umożliwia użytkownikowi wybranie swojego skinu, pliku językowego, a nawet czcionki (uprzedzając pytanie: tak, są polskie znaki).


Co prawda nie jest to program dorównujący możliwościami Xbox Media Center czy choćby UnleashX na konsoli konkurencji, jednak jak na PS2 zdecydowanie może uchodzić za szwajcarski scyzoryk (szczególnie jako boot.elf w DEV1/2).


Oficjalna strona projektu


Komentarze


Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: