Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Uruchamianie, sterowanie
  3. Kopia EEPROM
  4. Zmiana danych kalibracyjnych


[PS2] Flash EEPROM po wymianie napędu

Zmiana danych kalibracyjnychJeśli posiadasz konsolę i/lub model lasera, który nie jest uwzględniony w programie (konsola nowsza od 7500x), zawsze możesz wykonać backup EEPROMu u kolegi z identyczną konfiguracją i wczytać go w swojej. Jest tylko jedno ale: backup taki zawiera także numer seryjny konsoli, numer ilink oraz model konsoli... więc nie udostępniaj ich w internecie (tak na wszelki wypadek). W konsolach nowszych niż V9 (włącznie), przy wczytywaniu EEPROMu, wartości dotyczące numeru seryjnego oraz numeru ilink zostaną pominięte. Natomiast w starszych modelach zostaną im przypisane wartości zawarte w backupie (a więc np. w V7, jeśli użyjesz dumpa kolegi, Twoja konsola będzie miała taki sam numer seryjny jak jego i pokaże taką samą wersję modelu w opcjach). Jest to obejście braku w tym programie niektórych możliwości, ale polecam daleko idącą ostrożność w tej kwestii.


1.) W trybie ręcznym (zaawansowanym) przed wyborem rodzaju lasera będziemy musieli dokonać wyboru wersji naszej konsoli (dla Slim do 7500x wybierz V12) - potwierdź przyciskiem "X".

2.) Następnie wybierz model lasera, dla którego chcesz zapisać dane kalibracyjne (możesz też poeksperymentować, jeśli nie ma na liście dokładnie takiego samego modelu - np. SPU3170G/SPU31701 - ale pamiętaj o backupie!).

3.) Program zapyta się, czy chcemy przeprogramować EEPROM (START potwierdza, inny przycisk anuluje).


4.) Poczekaj kilka sekund na przeprogramowanie - nie powinno to trwać zbyt długo


5.) Program powiadomi o zakończeniu operacji (lub wyświetli informację o błędzie).


6.) Teraz możesz już zrestartować konsolę (jeśli wszystko przebiegło pomyślnie), a Twój laser będzie pracował tak jak powinien.


- FFGriever [01.08.07]


Komentarze


wojtek11 - 12 Kwiecien 2016, 19:24:09
popsł mi dwie konsole

Komentarze sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow (jezeli masz konto na forum wystarczy sie zalogowac). Jezeli nie, zarejestruj sie (rejestracja jest darmowa).
Nazwa uzytkownika:
Haslo: