[PS3] Ściąganie patchy do gier na PS3 z poziomu komputera
Ściąganie patchy
Poniżej przedstawiam jeden z wielu programów do wyszukiwania łatek na PSN, dzięki czemu można w prosty i szybki sposób zarchiwizować patche do swoich ulubionych gier wprost na PC. Nie wiadomo jak długo Sony będzie to tolerować i czy w przyszłości nie zablokuje dostępu do patchy z poziomu komputera - warto więc korzystać dopóki można.
Uwaga:
Program pozwala na wyszukiwanie jedynie łatek do gier. Płatna zawartość PlayStation Store jest niedostępna (a więc nie można w ten sposób pobrać np. DLC)!
Wszystkie patche należy bezwzględnie instalować w kolejności od wersji najstarszej do najnowszej (nie zawsze wszystkie patche dostepne są w porządku chronologicznym - przykładem takiej gry jest Little Big Planet). Do większości gier wystarczy instalacja tylko najnowszej wersji patcha - wtedy na liście wyświetlana będzie tylko jedna pozycja.
Uruchom program Killahs PS AIO Tool (Win32, testowane na wersji Beta v2).
W polu "Game ID" wpisz numer katalogowy swojej gry (bez spacji, tolerowany jest myślnik pomiędzy literami, a numerami). Znaleźć go można zarówno na pudełku jak i nadrukowany na płycie, w przypadku gier z PSS należy sprawdzić ID na skrzynce emailowej - po kupnie gry Sony wysyła na podany przy rejestracji adres emailowy dane dotyczące transakcji, m.in id gry (np. EP1010-NPEB00253_00-MONKEY2LICENSE00-E001 dla "Małpiej Wyspy 2"). Następnie kliknij w panel "Fetch...".
Aby ściągnąć łatę pasującą do Twojej gry ze sklepu, rodzaj łatki należy ustawić na "Retail Update". Jakiś czas temu Sony zablokowało pozostałe sieci, także wielkiego wyboru i tak nie masz (prawdopodobnie dlatego, że łatki debugowe można zainstalować na cache retailowej gry znosząc ograniczenia NPDRM).
Po przeszukaniu bazy, program wyświetli listę znalezionych patchy. Wystarczy zaznaczyć interesujący plik i kliknąć w panel "Download".
Nie pozostaje już nic innego jak nadać nazwę plikowi i zapisać.
Zainstalować łaty do gry można wyłącznie na konsolach Debug, QA i konsolach Retail z wgranym CFW (dowolnym) lub używając dongle'a z odpowiednim payloadem (nie wszystkie pozwalają na instalację retailowych paczek *.pkg)! Jeśli jesteś posiadaczem OFW to niestety musisz się obejść smakiem.
Po za kilkoma wyjątkami (z winy programistów danej gry), kolejność instalacji gry lub jej cache'u, łatek (nie pomylić z kolejnością instalowania poszczególnych wersji patchy) i DLC nie ma znaczenia. Mimo to najlepiej jest trzymać się schematu: najpierw gra, potem DLC, a na końcu łatki.
CDRinfo.pl
30-V-2011
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany. Bądź pierwszy - dodaj swoją opinię.