Konsole

Strona g��wna

 

Spis treści[PS3] Instalacja Custom Firmware 3.55-GeoHot

Instalacja CFWPo sprawdzeniu sum kontrolnych obu plików, czyli obu paczek PUP z firmware konsoli, możesz przystąpić do wgrywania go do konsoli.

Aby wgrać CFW GeoHot-a należy mieć zainstalowany OFW w wersji 3.55.
  • Jeśli masz niższy OFW niż 3.55, musisz zaktualizować do tej wersji (może być nawet wgrana Ipla, czyli dodatkowe oprogramowanie które Sony dorzuca bez zgody użytkownika...).

  • Jeśli masz wyższy OFW niż 3.55 (np. 3.56), możesz przestać czytać. Nie wgrasz na tą wersję CFW GH, ani nie zrobisz też downgrade'u fw na niższy.

  • Jeśli masz inny CFW, należy z poziomu recovery menu, wgrać OFW odpowiadający wersji posiadanego CFW (i jeśli ten jest niższy to potem wgrać OFW 3.55).
Nie wolno aktualizować przez internet z poziomu konsoli, ponieważ w ten sposób zawsze wgrywane jest najnowsze oprogramowanie!

To bardzo ważne, ponieważ wgrywając CFW na nieodpowiednią wersję, konsola zamieni się w gustowny przycisk do papieru. ;) Należy też pamiętać o tym, że nie wszystkie modele płyt głównych zostały przetestowane - istnieje zawsze prawdopodobieństwo bricka i należy się z tym liczyć.


Jeśli jeszcze Ciebie nie przestraszyłem i nadal to czytasz, proponuję przygotować sobie pendrive'a (lub dowolną inną pamięć przenośną na USB) i sformatować go na system plików FAT32 (NTFS nie jest obsługiwany) z tablicą MBR, która na np. Windows7 jest domyślna dla wszystkich urządzeń o pojemności poniżej 1TB (jeśli podłączasz dysk twardy i Windows zaproponuje tablicę GPT - odmów, PS3 nie obsługuje GUID). Jeśli masz więcej partycji niż jedna, paczkę PUP należy wgrać na ostatnią utworzoną (ponieważ tylko ostatnia jest widziana przez PS3). Kolejną łyżką dziegciu jest fakt, że wraz z fw 3.50, część urządzeń na USB przestała być w ogóle rozpoznawana przez konsolę (najczęściej: chińskie wynalazki, podróbki lub firmy o których nigdy nikt nie słyszał).

Mimo, że brzmi to dosyć skomplikowanie, cała operacja ogranicza się zwykle do sformatowania np. pendrive'a na FAT32 i wgraniu w odpowiednie miejsce pod odpowiednią nazwą, pliku z OFW/CFW. No właśnie, jak? Należy utworzyć folder "PS3", w nim kolejny, tym razem pod nazwą "UPDATE" i umieścić w nim CFW lub OFW pod nazwą "PS3UPDAT.PUP" (wielkość liter MA znaczenie!). Prościej mówiąc:

dev_usb0/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP1.) Włóż pendrive'a, na którego wgrałeś CFW według powyższego wzoru. Włącz konsolę i przejdź do menu "Settings" ("Ustawienia") -> "System Update" ("Aktualizacja systemu").


2.) Wybierz opcję "Update via Storage Media" ("Aktualizacja przez nośnik danych").


3.) PS3 wyświetli informację o wykrytym fw na Twoim pendrive'ie.


Jeśli nie wyświetli to znaczy, że PS3 nic nie znalazło i pojawi się poniższy komunikat. Oznacza to, że nazwy katalogów/pliku są niepoprawne. Popraw więc.


4.) Pojawi się treść "licencji", którą oczywiście zaakceptuj.5.) Zanim jednak z niecierpliwości rozpoczniesz instalację, upewnij się, że opcja "Turn Off System Automatically After Update" ("Wyłącz system automatycznie po zakończeniu aktualizacji") jest odznaczona. W przeciwnym razie możesz już nigdy nie móc uruchomić swojej konsoli ponownie.


6.) Po zatwierdzeniu, rozpocznie się proces instalacji CFW. Z tego miejsca nie ma już powrotu i nie można anulować swojej decyzji.


7.) Jeśli wszystko przebiegło sprawnie, po kilkunastu sekundach w zakładce "Games" ("Gra") pojawi się magiczna opcja "Install Package Files" (brak polskiego odpowiednika, jako że jest to opcja debugowa, niedostępna na retailowych fw). Jeśli się nie pojawi i konsola zacznie się zawieszać "na falach", wyświetlać cały czerwony ekran z obelgami lub nawet przestać uruchamiać - to znak dla Ciebie aby iść do sklepu po nową konsolę i więcej nie czytać głupich tutoriali. ;)Ten artykuł komentowano 22 razy. Zobacz komentarze.